Puumiestaitokisatulokset

Puumiestaitokisat Vuokatin Katinkullassa 28.9.2019

Miesten kilpasarja
1. Pekka Repo P-Savo, 192 pistettä 2. Arto Leppänen, P-Häme, 164, 3. Tapio Loimula, Mikkeli, 158, 4. Seppo Teräväinen, P-Savo, 158, 5. Veikko Niemi, P- Kymi, 154, 6. Matti Vitikainen, Mikkeli, 154, 7. Vesa Halonen, P-Savo, 143, 8. Tero Sievi-Korte, Pohjanmaa, 143, 9. Jorma Randelin, P-Savo, 141, 10. Harry Hellsten, E-Saimaa, 136, 11. Sulo Makkonen, Varkaus, 117, 12. Markku Jaakonsaari, Satakunta, 113, 13. Ilkka Ala-Kasari, Jyväskylä, 109, 14. Tomi Rissanen, P-Savo, 108, 15. Janne Ylönen, Jyväskylä, 105, 16. Keijo Turunen, Varkaus, 94, 17. Sami Rantala, Helsinki, 90,

Naisten kilpasarja
1. Riitta Hakkarainen E-Saimaa, 148 pistettä 2. Siru Väkeväinen, E-Saimaa, 131, 3. Leila Mäkinen, P-Häme, 110

Miesten tehtäväsarja
1. Markku Tuomenoja Lahti, 108 pistettä 2. Matti Riitamaa, L-Suomi, 98, 3. Raimo Kröger, P-Savo, 95, 4. Markku Rokkila, Lahti, 91, 5. Pekka Kahila, Lahti, 90, 6. Martti Nikunen, E-Saimaa, 88, 7. Heikki Holma, Kemi, 88, 8. Matti Saarinen, Lahti, 86, 9. Hannu Tohmola, Kemi, 82, 10. Pentti Nieppola, P-Häme, 82, 11. Veikko Möttönen, P-Karjala, 80, 12. Simo Lievejärvi, Helsinki, 80, 13. Jarkko Salo, P-Häme, 78, 14. Erkki Verkasalo, P-Karjala, 78, 15. Raimo Toroska, Satakunta, 77, 16. Juha Nummela, Lahti, 77, 17. Ossi Ström, E-Saimaa, 75, 18. Timo Mäkinen, P-Häme, 73, 19. Matti Suominen, Helsinki, 73, 20. Timo Hiukka, Kemi, 71, 21. Erkki Kettunen, P-Savo, 71, 22. Matti Virtanen, P-Häme, 69, 23. Seppo Salonen, P-Häme, 68, 24. Kari Korja, P-Savo, 63, 25. Pekka Korri, Helsinki, 62, 26. Matti Paatola, Jyväskylä, 61, 27. Markku Ukkonen, Mikkeli, 61, 28. Pasi Nissinen, P-Savo, 54, 29. Pertti Salonen, P-Savo, 48,

Naisten tehtäväsarja
1. Arja Mäkinen P-Häme, 80 pistettä 2. Jaana Riitamaa, L-Suomi, 80, 3. Sirkka Salonen, P-Savo, 78, 4. Tuula Kettunen, P-Savo, 71, 5. Seija Liikala, P-Savo, 67, 6. Tuulikki Jaakonsaari, Satakunta, 67, 7. Henna Nummela, Lahti, 66, 8. Kaisa Holma, Kemi, 65, 9. Sirkka Sivonen, Lahti, 60, 10. Riikka Saarinen, Lahti, 60, 11. Ulla Rokkila, Lahti, 56, 12. Susanna Nieminen, P-Häme, 54, 13. Tiina Korja, P-Savo, 54, 14. Leila Nieppola, P-Häme, 53, 15. Eija Salo, P-Häme, 52, 16. Seija Raatikainen, Lahti, 51, 17. Liisa Nalli, Jyväskylä, 50, 18. Päivi Kröger, P-Savo, 49, 19. Paula Hiukka, Kemi, 47, 20. Seija Pisto, P-Savo, 46, 21. Eija Spännäri, Mikkeli, 46, 22. Tyyne Kahila, Lahti, 46, 23. Annika Hyytiä, Helsinki, 41, 24. Helena Uusitalo, Pohjanmaa, 41, 25. Arja Lahtinen, Satakunta, 39, 26. Leena Pihlaja, Pohjanmaa, 38, 27. Eija Randelin, P-Savo, 29, 28. Inga Salonen, P-Häme, 29, 29. Susanna Virtanen, P-Häme, 20,

Veteraanisarja
1. Pertti Liikala P-Savo, 95 pistettä 2. Jouko Uusipuro, E-Saimaa, 92, 3. Aimo Nalli, Jyväskylä, 90, 4. Tapani Marjanen, Satakunta, 80, 5. Tytti Ahoranta, Kemi, 79, 6. Marko Haavisto, P-Savo, 72, 7. Heikki Merikoski, 71, 8. Kalle Tullinen, Mikkeli, 69, 9. Valto Halonen, P-Savo, 68, 10. Kirsti Hautapelto-Merikoski, Pirkka-Häme, 56, 11. Arvo Sivonen, Pohjanmaa, 55, 12. Jouko Porkka, E-Saimaa, 54, 13. Jouko Keistinen, Varkaus, 52, 14. Raimo Ropponen, Jyväskylä, 45, 15. Eija Sievi-Korte, Pohjanmaa, 38

Nuorten tehtäväsarja
1. Elias Salo P-Häme, 56 pistettä

Joukkuetulokset
1. P-Savo 1, 1:13:53, 445 pistettä (Pekka Repo MK, 0:28:55, 192; Seppo Teräväinen MK, 0:44:58, 158; Raimo Kröger MT, 1:05:41, 95), 2. Mikkeli 1, 1:16:17, 381 (Tapio Loimula MK, 0:36:22, 158; Matti Vitikainen MK, 0:39:55, 154; Kalle Tullinen VS; 1:15:06, 69), 3. P-Savo 2, 1:07:14, 379 (Vesa Halonen MK, 0:30:48, 143; Jorma Randelin MK, 0:36:26, 141; Pertti Liikala VS, 1:12:35, 95), 4. E-Saimaa 1, 1:05:32, 376 (Riitta Hakkarainen NK, 0:34:14, 148; Harry Hellsten MK, 0:31:18, 136; Jouko Uusipuro VS, 1:27:42, 92) 5. P-Häme 1, 1:25:41, 356 (Arto Leppänen MK, 0:37:06, 164; Leila Mäkinen NK, 0:48:35, 110; Pentti Nieppola MT, 1:21:28, 82), 6. Jyväskylä 1, 1:27:15, 304 (Ilkka Ala-Kasari MK, 0:51:14, 109; Janne Ylönen MK, 0:36:01, 105; Aimo Nalli VS, 1:18:12, 90), 7. Varkaus 1, 1:44:17, 263 (Sulo Makkonen MK, 0:44:44, 117; Keijo Turunen MK, 0:59:33, 94; Jouko Keistinen VS, 1:04:11, 52)

TULOKSET PDF-TIEDOSTOINA

VANHEMMAT TULOKSET

Puumiestaitokisat Keuruun Keurusselässä 29.9.2018
Puumiestaitokisat Porin Yyterissä 23.9.2017
Puumiestaitokisat Kuopion Rauhalahdessa 24.9.2016
Puumiestaitokisat Härmän Kuntokeskuksessa 26.9.2015
Puumiestaitokisat Laukaan Peurungassa 20.9.2014
Puumiestaitokisat Mikkelin Anttolassa 21.9.2013
Puumiestaitokisat Siuntiossa 29.9.2012
31. talvikisat Vainikkalassa 3.3.2012
Puumiestaitokilpailut Nokialla 1.10.2011
Puumiestaitokilpailut Ruovedellä 19.3.2011
Puumiestaitokilpailut Siilinjärvi 25.9.2010
Puumiestaitokilpailut Ruovedellä 13.3.2010
Puumiestaitokilpailut Imatralla 26.9.2009
Puumiestaitotalvikilpailut Mikkelissä 14.3.2009
Puumiestaitokilpailut Yyterissä 4.10.2008
Puumiestaitokilpailut Joutsassa 1.3.2008
Puumiestaitokilpailut Haikon kartanossa 22.9.2007
Puumiestaitokilpailut Puijolla Kuopiossa 17.3.2007