Puumiestaitokisatulokset

Puumiestaitokisat Porvoon Haikon Kartanossa 25.9.2021

Miesten kilpasarja
1. Arto Leppänen P-Häme, 172 pistettä, 2. Pekka Repo P-Savo, 169, 3. Veikko Niemi P-Kymi, 168, 4. Ilkka Karhu E-Saimaa, 164, 5. Matti Vitikainen Mikkeli, 160, 6. Pentti Pesonen Lahti 159, 7. Jouko Keistinen Varkaus 155, 8. Vesa Halonen P-Savo, 152, 9. Harry Helllsten E-Saimaa 151, 10. Sakari Virtanen L-Suomi, 150, 11. Pasi Loukasmäki Kainuu 142, 12. Juha Tuominen Satakunta 140, 13. Kimmo Ahonen Lahti 134, 14. Tero Sievi-Korte E-Pohjanmaa 132, 15. Markku Jaakonsaari Satakunta 128, 16. Joona Loukasmäki Kainuu 126, 17. Janne Ylönen Jyväskylä 118, 18. Jouni Eronen Kainuu 116, 19. Janne Taavitsainen Jyväskylä 106, 20. Tomi Rissanen P-Savo 94

Naisten kilpasarja
1. Riitta Hakkarainen E-Saimaa 145 pistettä, 2. Paula Veijola P-Savo 143, 3. Siru Väkeväinen E-Saimaa, 143, 4. Raija Virtanen L-Suomi, 128, 5. Vilma Karvonen Kainuu, 101, 6. Leila Mäkinen P-Häme, 92

Miesten tehtäväsarja

1. Matti Riitamaa L-Suomi, 93 pistettä, 2. Pekka Lyytinen Jyväskylä, 90, 3. Markku Tuomenoja Lahti, 89, 4. Pertti Kähkönen Kainuu, 89, 5. Aimo Nalli Jyväskylä, 84, 6. Ossi Ström E-Saimaa, 84, 7. Jouko Ilkko Kainuu, 83, 8. Marko Karvonen Kainuu, 76, 9. Pekka Kahila Lahti, 74, 10. Esa Haverinen Kainuu, 74, 11. Veikko Möttönen P-Karjala, 71, 12. Martti Nikunen E-Saimaa, 68, 13. Heikki Nikula P-Savo, 62, 14. Timo Mäkinen P-Häme, 59, 15. Raimo Kröger P-Savo, 59, 16. Matti Saarinen Lahti, 56, 17. Hannu Peltonen Satakunta, 53, 18. Seppo Salonen P-Häme, 42, 19. Mikko Lindell P-Häme, 37

Naisten tehtäväsarja
1. Kirsi Haverinen Kainuu 87 pistettä, 2. Tuulikki Jaakonsaari Satakunta, 69, 3. Seija Liikala P-Savo, 64, 4. Susanna Nieminen P-Häme, 63, 5. Tyyne Kahila Lahti, 60, 6. Riikka Saarinen Lahti, 60, 7. Eila Ilkko Kainuu, 57, 8. Eini Kähkönen Kainuu, 57, 9. Sinikka Sivonen Lahti, 56, 10. Seija Pisto P-Savo, 55, 11. Jaana Riitamaa L-Suomi, 54, 12. Arja Mäkinen P-Häme, 48, 13. Ulla Rokkila Lahti, 45, 14. Päivi Haverinen Kainuu, 43, 15. Alina Karvonen Kainuu, 41, 16. Liisa Nalli Jyväskylä, 38, 17. Inga Salonen P-Häme, 34, 18. Seija Raatikainen Lahti, 33, 19. Päivi Kröger P-Savo, 24, 20. Teija Lindell P-Häme, 16

Veteraanisarja
1. Pertti Liikala P-Savo, 112, 2. Tytti Ahoranta Kemi, 90, 3. Raimo Toroska Satakunta, 87, 4. Jouko Uusipuro E-Saimaa, 86, 5. Esa Rantanen L-Suomi, 84, 6. Juha Kovalainen Kainuu, 73, 7. Kalle Tullinen, Mikkeli, 69, 8. Markku Rokkila Lahti, 67, 9. Heikki Merikoski Pirkka-Häme, 59, 10. Kirsti Hautapelto-Merikoski Pirkka-Häme, 55, 11. Pekka Laakkonen Kainuu, 52

Nuorten tehtäväsarja
1.Joel Loukasmäki Kainuu, 67 pistettä, 2. Onni Eronen Kainuu 23

Joukkuetulokset
1. P-Savo 1, 1:04:35, 433 (Pekka Repo MK, 0:32:35, 169; Vesa Halonen MK, 0:32:00, 152; Pertti Liikala VS, 1:16:51, 112), 2. E-Saimaa 1, 1:08:45, 401 (Ilkka Karhu MK, 0:32:35, 164; Harry Hellsten MK, 0:36:10, 151; Jouko Uusipuro VS, 1:36:47, 86), 3. Lahti 1, 1:09:10, 382 (Pentti Pesonen MK, 0:34:47, 159; Kimmo Ahonen MK, 0:34:23, 134; Markku Tuomenoja MT, 1:22:50, 89), 4.E-Saimaa 2, 1:15:52, 372 (Riitta Hakkarainen NK, 0:38:08, 145; Siru Väkeväinen NK, 0:37:44, 143; Ossi Ström MT, 1:31:23, 84), 5. L-Suomi 1, 1:10:16, 371 (Sakari Virtanen MK, 0:32:36, 150; Raija Virtanen NK, 0:37:40, 128; Matti Riitamaa MT, 1:02:01, 93), 6. Kainuu 1, 1:10:28, 357 (Pasi Loukasmäki MK, 0:37:05, 142; Joona Loukasmäki MK, 0:33:23, 126; Pertti Kähkönen MT, 1:25:37, 89), 7. Satakunta 1, 1:15:55, 355 (Juha Tuominen MK, 0:33:55, 140; Markku Jaakonsaari MK, 0:42:00, 128; Raimo Toroska VS, 1:04:48, 87), 8. P-Häme 1, 1:25:52, 327 (Arto Leppänen MK, 0:35:27, 172; Leila Mäkinen NK, 0:50:25, 92; Susanna Nieminen NT, 1:08:55, 63), 9. Jyväskylä 1, 1:29:56, 314 (Janne Ylönen MK, 0:40:04, 118; Janne Taavitsainen MK, 0:49:52, 106; Pekka Lyytinen MT, 1:28:18, 90), 10. Kainuu 2, 1:22:20, 304 (Jouni Eronen MK, 0:31:17, 116; Vilma Karvonen NK, 0:51:03, 101; Kirsi Haverinen NT, 1:14:08, 87), 11. P-Savo 2, 1:24:35, 301 (Paula Veijola NK, 0:36:23, 143; Tomi Rissanen MK, 0:48:12, 94; Seija Liikala NT, 1:13:26, 64)

TULOKSET PDF-TIEDOSTOINA

VANHEMMAT TULOKSET

Puumiestaitokisat Vuokatin Katinkullassa 28.9.2019
Puumiestaitokisat Keuruun Keurusselässä 29.9.2018
Puumiestaitokisat Porin Yyterissä 23.9.2017
Puumiestaitokisat Kuopion Rauhalahdessa 24.9.2016
Puumiestaitokisat Härmän Kuntokeskuksessa 26.9.2015
Puumiestaitokisat Laukaan Peurungassa 20.9.2014
Puumiestaitokisat Mikkelin Anttolassa 21.9.2013
Puumiestaitokisat Siuntiossa 29.9.2012
31. talvikisat Vainikkalassa 3.3.2012
Puumiestaitokilpailut Nokialla 1.10.2011
Puumiestaitokilpailut Ruovedellä 19.3.2011
Puumiestaitokilpailut Siilinjärvi 25.9.2010
Puumiestaitokilpailut Ruovedellä 13.3.2010
Puumiestaitokilpailut Imatralla 26.9.2009
Puumiestaitotalvikilpailut Mikkelissä 14.3.2009
Puumiestaitokilpailut Yyterissä 4.10.2008
Puumiestaitokilpailut Joutsassa 1.3.2008
Puumiestaitokilpailut Haikon kartanossa 22.9.2007
Puumiestaitokilpailut Puijolla Kuopiossa 17.3.2007