Puumiestaitokisatulokset

Puumiestaitokisat Porin Yyterissä 23.9.2017

Miesten kilpasarja
1. Pekka Repo P-Savo, 181 pistettä, 2. Arto Leppänen, P-Häme, 178, 3. Pentti Pesonen, Kanta-Häme, 175, 4. Tapio Loimula, Mikkeli, 170, 5. Harry Hellsten, E-Saimaa, 164, 6. Matti Vitikainen, Mikkeli, 159, 7. Jorma Lehtonen, Kainuu, 145, 8. Lauri Mäki, E-Saimaa, 139, 9. Pentti Ukkonen, E-Pohjanmaa, 137, 10. Tero Sievi-Korte, E-Pohjanmaa, 130, 11. Pertti Salonen, P-Savo, 127

Naisten kilpasarja
1. Riitta Hakkarainen E-Saimaa, 148 pistettä, 2. Siru Väkeväinen, E-Saimaa, 146, 3. Tiina Ronkainen, Kainuu, 143, 4. Leila Mäkinen, P-Häme, 140, 5. Raija Virtanen, L-Suomi, 124, 6. Elina Hakkarainen, E-Saimaa, 120

Miesten tehtäväsarja
1. Matti Riitamaa L-Suomi, 109 pistettä, 2. Martti Nikunen, E-Saimaa, 102, 3. Ossi Ström, E-Saimaa, 100, 4. Antti Hämäläinen, Lahti, 93, 5. Markku Rokkila, Lahti, 92, 6. Matti Suominen, Helsinki, 92, 7. Timo Usenius, Helsinki, 91, 8. Veikko Knuuttila, L-Suomi, 90, 9. Pertti Liikala, P-Savo, 89, 10. Esa Haverinen, Kainuu, 87, 11. Pertti Kähkönen, Kainuu, 86, 12. Jarkko Salo, P-Häme, 85, 13. Juha Nummela, Lahti, 84, 14. Markku Tuomenoja, Kanta-Häme, 83, 15. Hannu Tohmola, Kemi, 82, 16. Simo Lievejärvi, Helsinki, 78, 17. Pentti Holopainen, Kainuu, 74, 18. Arvo Sivonen, E-Pohjanmaa, 74, 19. Holger Forsen, Helsinki, 71, 20. Jouko Ilkko, Kainuu, 68, 21. Pekka Korri, Helsinki, 67, 22. Jori Heikkinen, Kainuu, 66, 23. Heikki Nikula, Helsinki, 62, 24. Kyösti Tattari, L-Suomi, 59, 25. Matti Saarinen, Kanta-Häme, 55, 26. Risto Ukkonen, Mikkeli, 53, 27. Marko Karvonen, Kainuu, 49, 28. Pekka Seppälä, P-Häme, 47

Naisten tehtäväsarja
1. Ulla Rokkila Lahti, 81 pistettä, 2. Henna Nummela, Lahti, 80, 3. Jaana Riitamaa, L-Suomi, 77, 4. Riikka Saarinen, Kanta-Häme, 72, 5. Liisa Nalli , Jyväskylä, 67, 6. Taru Forsbacka, L-Suomi, 64, 7. Sinikka Sivonen, Kanta-Häme, 63, 8. Sirkka Salonen, P-Savo, 59, 9. Leena Pihlaja, E-Pohjanmaa, 59, 10. Seija Liikala, P-Savo, 58, 11. Eini Kähkönen, Kainuu, 56, 12. Kirsi Haverinen, Kainuu, 54, 13. Seija Raatikainen, Kanta-Häme, 48, 14. Liisa Pohjanen, Oulu, 45, 15. Eila Ilkko, Kainuu, 45, 16. Kerttu Ahola, Oulu, 44, 17. Helena Ala-Kotila, E-Pohjanmaa, 40, 18. Eija Salo, P-Häme, 36, 19. Seija Pisto, P-Savo, 35, 20. Heljä Saari, Lahti, 35, 21. Leena Oksanen, Lahti, 26

Veteraanisarja
1. Jouko Uusipuro E-Saimaa, 101 pistettä, 2. Kalle Tullinen, Mikkeli, 97, 3. Aimo Nalli , Jyväskylä, 94, 4. Pekka Lyytinen , Jyväskylä, 91, 5. Tytti Ahoranta, Kemi, 89, 6. Jouko Porkka, E-Saimaa, 85, 7. Hannu Väätänen, Oulu, 82, 8. Matti Hakala, E-Pohjanmaa, 81, 9. Hannu Pohjanen, Oulu, 79, 10. Mikko Saari, Lahti, 78, 11. Pekka Ulvas, Lahti, 77, 12. Jouko Keistinen, Varkaus, 59, 13. Raimo Ropponen , Jyväskylä, 26

Nuorten tehtäväsarja
1. Vilma Karvonen Kainuu, 68 pistettä 2. Riikka Haverinen, Kainuu, 47, 3. Elias Salo, P-Häme, 44, 4. Alina Karvonen, Kainuu, 33

Joukkuetulokset
1. Mikkeli 1, 426 pistettä (Tapio Loimula MK, 0:32:04, 170; Matti Vitikainen MK, 0:38:51, 159; Kalle Tullinen VS, 1:04:52, 97), 2. E-Saimaa 1, 414 pistettä (Harry Hellsten MK, 0:31:56, 164; Riitta Hakkarainen NK, 0:37:51, 148; Martti Nikunen MT, 1:34:38, 102), 3. P-Häme 1, 403 pistettä (Arto Leppänen MK, 0:33:11, 178; Leila Mäkinen NK, 0:43:25, 140; Jarkko Salo MT, 0:58:36, 85), 4. P-Savo 1, 397 pistettä (Pekka Repo MK, 0:27:17, 181; Pertti Salonen MK, 0:39:42, 127; Pertti Liikala MT, 1:13:15, 89), 5. E-Saimaa 2, 386 pistettä (Siru Väkeväinen NK, 0:32:50, 146; Lauri Mäki MK, 0:28:00, 139; Jouko Uusipuro, VS, 1:22:18, 101), 6. Kainuu 1, 375 pistettä (Jorma Lehtonen MK, 0:31:04, 145; Tiina Ronkainen NK, 0:32:28, 143; Esa Haverinen MT, 1:18:05, 87), 7. E-Pohjanmaa 1, 348 pistettä (Pentti Ukkonen MK, 0:36:07, 137; Tero Sievi-Korte MK, 0:33:53, 130; Matti Hakala VS, 0:54:25, 81)

TULOKSET PDF-TIEDOSTOINA

VANHEMMAT TULOKSET

Puumiestaitokisat Kuopion Rauhalahdessa 24.9.2016
Puumiestaitokisat Härmän Kuntokeskuksessa 26.9.2015
Puumiestaitokisat Laukaan Peurungassa 20.9.2014
Puumiestaitokisat Mikkelin Anttolassa 21.9.2013
Puumiestaitokisat Siuntiossa 29.9.2012
31. talvikisat Vainikkalassa 3.3.2012
Puumiestaitokilpailut Nokialla 1.10.2011
Puumiestaitokilpailut Ruovedellä 19.3.2011
Puumiestaitokilpailut Siilinjärvi 25.9.2010
Puumiestaitokilpailut Ruovedellä 13.3.2010
Puumiestaitokilpailut Imatralla 26.9.2009
Puumiestaitotalvikilpailut Mikkelissä 14.3.2009
Puumiestaitokilpailut Yyterissä 4.10.2008
Puumiestaitokilpailut Joutsassa 1.3.2008
Puumiestaitokilpailut Haikon kartanossa 22.9.2007
Puumiestaitokilpailut Puijolla Kuopiossa 17.3.2007