Puumiestaitokisatulokset

Puumiestaitokisat Kuopion Rauhalahdessa 24.9.2016

Miesten kilpasarja
1. Harry Hellsten, E-Saimaa, 165 pistettä, 2. Esko Keronen, Mikkeli, 155, 3. Matti Vitikainen, Mikkeli, 152, 4. Juha Tuominen, Satakunta, 149, 5. Pentti Pesonen, Kanta-Häme, 146, 6. Arto Leppänen, P-Häme, 145, 7. Tapio Loimula, Mikkeli, 140, 8. Sakari Virtanen, L-Suomi, 139, 9. Kimmo Ahonen, Lahti, 139, 10. Jouko Keistinen, Varkaus, 136, 11. Markku Jaakonsaari, Satakunta, 132, 12. Sulo Makkonen, Varkaus, 131, 13. Kari Kytömäki, Jyväskylä, 125, 14. Jori Heikkinen, Kainuu, 121, 15. Ilkka Ala-Kasari, Jyväskylä, 116, 16. Simo Lievejärvi, Helsinki, 115, 17. Holger Forsen, Helsinki, 93,

Naisten kilpasarja
1. Riitta Hakkarainen, E-Saimaa, 162 pistettä, 2. Tiina Ronkainen, Kainuu, 145, 3. Leila Mäkinen, P-Häme, 134, 4. Siru Väkeväinen, E-Saimaa, 115, 5. Raija Virtanen, L-Suomi, 103, 6. Leena Lantta, Satakunta, 84

Miesten tehtäväsarja
1. Matti Riitamaa, L-Suomi, 109 pistettä, 2. Hannu Peltonen, Satakunta, 103, 3. Jarkko Salo, P-Häme, 99, 4. Markku Tuomenoja, Kanta-Häme, 95, 5. Ossi Ström, E-Saimaa, 92, 6. Heikki Holma, Kemi, 87, 7. Martti Nikunen, E-Saimaa, 86, 8. Marko Karvonen, Kainuu, 84, 9. Risto Ukkonen, Mikkeli, 83, 10. Pertti Kähkönen, Kainuu, 82, 11. Veikko Knuutila, L-Suomi, 82, 12. Timo Mäkinen, P-Häme, 81, 13. Raimo Toroska, Satakunta, 79, 14. Matti Hakala, E-Pohjanmaa, 77, 15. Juha Kovalainen, Kainuu, 74, 16. Antti Hämäläinen, Lahti, 69, 17. Markku Rokkila, Lahti, 68, 18. Pekka Korri, Helsinki, 68, 19. Matti Saarinen, Kanta-Häme, 68, 20. Mauri Haverinen, Kainuu, 63, 21. Pekka Laakkonen, Kainuu, 63, 22. Hannu Tohmola, Kemi, 59, 23. Markku Juuso, Kemi, 53, 24. Jari Kulmakka, Kemi, 38, 25. Matti Suominen, Helsinki, 36

Naisten tehtäväsarja
1. Leena Pihlaja, E-Pohjanmaa, 79 pistettä, 2. Eini Kähkönen, Kainuu, 73, 3. Henna Nummela, Lahti, 73, 4. Ulla Rokkila, Lahti, 58, 5. Riikka Saarinen, Kanta-Häme, 57, 6. Arja Mäkinen, P-Häme, 55, 7. Tuulikki Jaakonsaari, Satakunta, 55, 8. Liisa Pohjanen, Oulu, 51, 9. Pirjo Peurasaari-Tohmola, Kemi, 49, 10. Eija Salo, P-Häme, 47, 11. Kaisa Holma, Kemi, 43, 12. Liisa Nalli, Jyväskylä, 41, 13. Heli Juuso, Kemi, 41, 14. Arja Lahtinen, Satakunta, 40, 15. Kaija Hakala, E-Pohjanmaa, 40, 16. Kirsi Haverinen, Kainuu, 37

Veteraanisarja
1. Jouko Uusipuro, E-Saimaa, 103 pistettä, 2. Pekka Lyytinen, Jyväskylä, 102, 3. Tapani Marjanen, Satakunta, 89, 4. Esko Hinkkanen, Varkaus, 87, 5. Hannu Pohjanen, Oulu, 86, 6. Jouko Porkka, E-Saimaa, 85, 7. Tytti Ahoranta, Kemi, 84, 8. Aimo Nalli, Jyväskylä, 83, 9. Kari Rannikko, Lahti, 78, 10. Kalle Tullinen, Mikkeli, 77, 11. Keijo Turunen, Varkaus, 75, 12. Åke Huovinen, Varkaus, 65, 13. Martti Valjakka, Mikkeli, 56, 14. Tapio Pihlaja, E-Pohjanmaa, 53, 15. Pentti Nenonen, P-Häme, 40

Nuorten tehtäväsarja
1. Valentina Mäkinen, P-Häme, 68 pistettä, 2. Elias Salo, P-Häme, 62, 3. Riikka Haverinen, Kainuu, 61, 4. Vilma Karvonen, Kainuu, 56, 5. Sofia Mäkinen, P-Häme, 45, 6. Alina Karvonen, Kainuu, 32

Joukkuetulokset
1. E-Saimaa 1, 430 pistettä (Harry Hellsten MK, 0:28:26, 165, Riitta Hakkarainen NK, 0:31:23, 162, Jouko Uusipuro VS, 1:20:32, 103), 2. Mikkeli 1, 390 (Esko Keronen MK, 0:35:26, 155, Matti Vitikainen MK, 0:38:08, 152, Risto Ukkonen MT, 1:10:05, 83), 3. Satakunta 1, 384 (Juha Tuominen MK, 0:29:01, 149, Markku Jaakonsaari MK, 0:33:13 ,132, Hannu Peltonen MT, 1:06:41, 103), 4.P-Häme 1, 378 (Arto Leppänen MK, 0:41:29, 145, Leila Mäkinen NK, 0:40:56, 134, Jarkko Salo MT, 1:04:35, 99), 5. Varkaus 1, 354 (Jouko Keistinen MK, 0:34:31, 136, Sulo Makkonen MK, 0:41:35, 131, Esko Hinkkanen VS, 1:07:55, 87), 6. L-Suomi 1, 351 (Sakari Virtanen MK, 0:28:39, 139, Matti Riitamaa MT, 1:12:36, 109, Raija Virtanen NK, 0:38:55, 103), 7. Kainuu 1, 350 (Tiina Ronkainen NK, 0:31:37, 145, Jori Heikkinen MK, 0:45:04, 121, Marko Karvonen, MT, 0:59:35, 84), 8. Jyväskylä 1, 343 (Kari Kytömäki MK, 0:35:05, 125, Ilkka Ala-Kasari MK, 0:42:56, 116, Pekka Lyytinen VS, 1:10:14, 102), 9. Helsinki 1, 276 (Simo Lievejärvi MK, 0:51:57, 115, Holger Forsen MK, 1:08:10, 93, Pekka Korri MT, 1:12:16, 68)

TULOKSET PDF-TIEDOSTOINA

VANHEMMAT TULOKSET

Puumiestaitokisat Härmän Kuntokeskuksessa 26.9.2015
Puumiestaitokisat Laukaan Peurungassa 20.9.2014
Puumiestaitokisat Mikkelin Anttolassa 21.9.2013
Puumiestaitokisat Siuntiossa 29.9.2012
31. talvikisat Vainikkalassa 3.3.2012
Puumiestaitokilpailut Nokialla 1.10.2011
Puumiestaitokilpailut Ruovedellä 19.3.2011
Puumiestaitokilpailut Siilinjärvi 25.9.2010
Puumiestaitokilpailut Ruovedellä 13.3.2010
Puumiestaitokilpailut Imatralla 26.9.2009
Puumiestaitotalvikilpailut Mikkelissä 14.3.2009
Puumiestaitokilpailut Yyterissä 4.10.2008
Puumiestaitokilpailut Joutsassa 1.3.2008
Puumiestaitokilpailut Haikon kartanossa 22.9.2007
Puumiestaitokilpailut Puijolla Kuopiossa 17.3.2007